vestavene-skrine

V moderních interiérech se stále častěji počítá s výklenkem určeným pro vestavěnou skříň. Je to elegantní a praktický prostor, který díky široké škále možných materiálů a barev dokonale splyne s okolním prostředím, nepřekáží a přitom je významným úložným prostorem. Vestavěné skříně se ale nemontují pouze do připravených výklenků. Mohou být v místnosti umístěny ode zdi ke zdi po celé délce, v šatnách se vestavba nejčastěji provádí do tvaru písmene L či U a mohou dokonce rozdělit velký prostor na dvě části. Možnostem provedení a umístění se zkrátka meze nekladou.

Vestavěné skříně jsou velmi variabilní, co se týče využití vnitřního prostoru. Záleží pouze na zákazníkovi, jak se rozhodne tento prostor rozdělit mezi šatní tyče, police, zásuvky, výsuvné drátěné koše či další praktické doplňky na zavěšení a umístění různých částí oděvu či jiných v domácnosti potřebných věcí.

 

 Vizuální podoba vestavěné skříně se také může maximálně přizpůsobit vkusu zákazníka. Vybírat můžete z široké nabídky materiálů a barev. Korpus skříně bývá nejčastěji vyroben z lamina, což je nejpoužívanější a nejdostupnější materiál, vysoce odolný, tvarově i barevně stálý, který se snadno udržuje. Na trhu je nepřeberné množství jeho dezénů především s dřevěnými vzory, ale můžete vybírat i ze škály jednobarevných dezénů v různých odstínech. Lamino v kombinaci s plastovou hranou ABS (tloušťka0,5 mmči2 mm) dosahuje velice dlouhé životnosti. Nejčastěji se používá lamino o tloušťce18 mm, ale může být použita i silnější varianta tohoto materiálu, tenčí lamino výrazně nedoporučujeme, neboť nedosahuje požadované pevnosti.

Dveře vestavěné skříně mohou být ze stejného materiálu jako její korpus, ale mohou se také výrazně odlišovat. V malých úzkých prostorech je vhodné jako dveře použít zrcadlo, tím se prostor opticky zvětší a prosvětlí. Používá se také sklo, které má ve světlé barvě podobnou funkci. Dveře mohou být i různě členěné, na každý jejich díl lze použít jiný materiál, možností je nepřeberné množství, a proto každá skříň může být originálem.

Zákazník si vybírá také kování pro posuvné dveře vestavěných skříní. Nejpoužívanější, vysoce odolné, s dlouhou životností jsou ocelové či hliníkové rámy s výplní z lamina, zrcadla či skla. Rámy se opět vyrábějí v mnoha tvarech a barvách.

Nábytek - Interiéry Roman Muchna Vám dle Vašich požadavků navrhne vestavěné skříně do připraveného prostoru. Po konzultaci všech detailů a výběru materiálů obdržíte cenovou nabídku. Po jejím odsouhlasení začíná běžet 6 týdenní dodací lhůta. Po dohodě se zákazníkem může být délka této lhůty zkrácena či naopak prodloužena.